40th Anniversary of Burak Philately

Değerli Koleksiyonerler,

1981 yılında çok severek başladığım ve tüm filatelistler gibi benim için de kısa zamanda bir tutkuya dönüşen koleksiyon pulları alanında 40. yıla ulaşmanın gururunu yaşıyorum.

21 Kasım 1981 tarihinde “Burak Pul Evi” adıyla kurduğum firmamız, 40. yaşını kutlarken başta siz değerli koleksiyoner dostlarımız ve şirketimize emek vermiş çalışma arkadaşlarımız olmak üzere 40. yıla ulaşmamızı mümkün kılan herkese müteşekkirim.

Bugünden geçmişe bakınca, ulaştığımız noktaya, bir çok zorluğun da üstesinden gelerek vardığımızı görüyorum. Zorlu dönemlerde de desteklerini hep yanımda hissettiğim sevgili aileme minnettarım.

1981’den günümüze uzanan yolculuğumuz bir çok ilke ve başarıya sahne oldu.

11 Eylül 1983’de Türkiye’de ilk kez beş yıldızlı bir otelde pulculuk müzayedesi düzenleyerek, bir geleneğin başlamasına vesile olduk. Takip eden yıllarda, yüzlerce otel müzayedesi ile pul koleksiyonculuğunun yaygınlaştırılmasına destek olurken, çok sayıda yeni insanın pul koleksiyonculuğu ile tanışmasına ön ayak olmanın mutluluğunu yaşadık.

Burak Pul Evi, sonrasında Burak Filateli A.Ş ismini alarak, kuruluşumuzdan bugüne faaliyetlerimizi düzenli ve yoğun bir şekilde sürdürmeye devam ederken, başta filateli ve efemera olmak üzere, değerli kitap, gravür, resim, hat, antika, hisse senedi ve fotoğraf gibi bir çok dalda binin üzerinde müzayede düzenleyerek farklı koleksiyon alanlarına da hitap etti.

Müzayedeciliğin yanısıra, filateli alanında çeşitli yayınlar yaparak filatelistlere katkı sağlamaya çalıştık.

Türk pulları koleksiyonu yapan, Dünyanın tanınmış koleksiyonerlerini İstanbul’da ağırladık. Geniş katılımlı müzayedelerimizle Türk koleksiyonlarına ve Türkiye’ye olan ilgi ve sevginin artmasına vesile olduk.

Koleksiyonlarımızla, ulusal ve uluslararası düzeyde yapılan yüze yakın yarışmada “Büyük Altın” ve “Altın” madalya kazanma şerefine eriştik.

Bu uzun yolculukta tanışma fırsatı bulduğum kıymetli koleksiyoner arkadaşlarımla benzersiz dostuluklar kurduk. Hepsine sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum. Aramızdan ayrılan arkadaşlarımızı özlemle yâd ediyorum.

Burak Filateli A.Ş.’nin çocuklarımla beraber daha uzun seneler başarıyla devam edeceği inancındayım.

Sevgi ve Saygılarımla                                                                                                

Yaşar Temiz

Burak Filateli A.Ş.

Anılarla 40 Yıl

Kasım 1981- Açılış Davetiyemiz

 

Eylül 1983 - Hürriyet

 

Eylül 1983 – Hürriyet

 

Mart 1985 – Hürriyet

 

Haziran 1991 – Hürriyet

 

Aralık 1996 - Tempo

 

Şubat 1997 - Paramatik

Mart 2003 - Milliyet

 

Prag 1998 - Dünya Posta Pulları Sergisi Altın Madalya (World Postage Stamp Exhibition)

 

Yeni Delhi 1989 - Dünya Filateli Sergisi Altın Madalya (World Philatelic Exhibition)

 

Londra 1990 - Uluslararası Filateli Sergisi Büyük Altın Madalya (International Philatelic Exhibition)

 

Tokyo 1991 - Dünya Pul Sergisi Büyük Altın Madalya (World Stamp Exhibition)